Vršovická zdravotní se stane součástí skupiny Penta Hospitals

Vršovická zdravotní se stane součástí skupiny Penta Hospitals

Praha, 12. ledna 2022 - Významné pražské ambulantní a lůžkové zařízení Vršovická zdravotní se stane součástí skupiny Penta Hospitals. Ta provozuje v České republice 6 nemocnic, 24 specializovaných alzheimer center nebo ambulantní medicínská zařízení. Akvizice je součástí dlouhodobé strategie Penta Hospitals stát se jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů zdravotnických služeb v České republice. Obě strany se dohodly, že výši transakce nebudou komentovat.

„Přechod pod nového majitele vnímáme jako logický pozitivní krok na cestě dalšího rozvoje a zkvalitnění a rozšíření spektra zdravotních služeb, které Klinika Vršovická zdravotní poskytuje už od roku 2009“, říká MUDr. Luboš Kmeť, člen dozorčí rady Vršovické zdravotní a.s. a doplňuje: „Penta Hospitals je pro nás zárukou vysoké kvality poskytované péče a zároveň příležitostí, jak rozšířit spektrum našich služeb a posunout tak Kliniku Vršovická zdravotní na vyšší úroveň.“.

Klinika Vršovická zdravotní působí na trhu od roku 2009 a dokázala si během posledních let vybudovat silnou pozici mezi poskytovateli zdravotní péče ať už v oboru ortopedie, fyzioterapie nebo lůžkové rehabilitace. Díky vstřícnému prostředí a individuálnímu přístupu se stala vyhledávanou nejen na Praze 10, ale i pro pacienty z celé republiky. Jako jediné zařízení v ČR nabízí komplexní operační ošetření kyčelního kloubu, a to včetně záchovné operace, bez nutnosti výměny kloubu.

„Pentu Hospitals vnímám jako partnera, díky kterému můžeme do budoucna růst a našim pacientům přinášet nové postupy a metody léčby. Kontinuita péče bude zachována, ale zároveň vznikne prostor pro další zlepšování pacientských služeb i péče o naše zaměstnance“, říká provozní ředitel kliniky Vršovická zdravotní Ing. Peter Kysela.

Jako pozitivní impuls pro další rozvoj a zvyšování kvality služeb vnímá začlenění Vršovické zdravotní a.s. do skupiny Penta Hospitals i její generální ředitelka Mgr. Barbora Vaculíková, MBA.

„Struktura medicínské péče Vršovické zdravotní plně zapadá do konceptu oborů a služeb, ve kterých se dlouhodobě profilujeme i my. Její začlenění do skupiny umožní prohloubit spolupráci Vršovické zdravotní s našimi zařízeními a společně rozvíjet obory, jako je dlouhodobá intenzivní péče, ortopedie nebo rehabilitace”, říká Vaculíková a dodává, že koupě Vršovické zdravotní je také součástí dlouhodobé koncepce skupiny. “Naším cílem je dále posilovat pozici skupiny Penta Hospitals coby významného poskytovatele zdravotních a sociálních služeb v České republice. Vstup do Vršovické zdravotní je jedním z kroků na této cestě.”.

Vršovická zdravotní a. s. patří mezi významná nestátní zdravotnická zařízení na území Hlavního města Prahy. Disponuje celkově 72 lůžky a širokým portfoliem multioborové ambulantní zdravotní péče, špičkově vybavenými operačními sály i lůžkový oddělením následné rehabilitační péče. Od roku 2013 provozuje také oddělení následné intenzivní péče.

Penta Hospitals CZ s.r.o. je součástí holdingu Penta Hospitals International, který patří s více než 13 000 zaměstnanci, více než 30 nemocnicemi a více než 40 dalšími zdravotnickými zařízeními, mezi nejvýznamnější poskytovatele zdravotních a sociálních služeb ve střední Evropě. V České republice Penta Hospitals provozuje nemocnice například v Sokolově, Ostrově, Roudnici nad Labem nebo Vrchlabí, společně se sítí specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou a poliklinikami. Vlastníkem holdingu je investiční skupina Penta.

Zpět na výpis novinek